Розтяжки в Дніпрі

Стриї (лат. Striae – смужки, народне – розтяжки), або розтяжки на тілі – дефекти шкіри у вигляді смужок різної ширини, які можуть бути пофарбовані від білого до червоно-фіолетового кольору. Стриї не завдають фізичних незручностей, але не естетично виглядають. Різні види стрий можуть бути поліпшені за допомогою лазерної терапії, озонотерапії. Краще лікуванню піддаються «червоні» розтяжки, але «білі» також можуть бути поліпшені у багатьох випадках.

Розтяжки, або стриї за своєю суттю є атрофическими рубцями. Утворюються вони внаслідок різних причин: вагітність, різке зниження ваги, тривале лікування гормональними препаратами, стрімке зростання в період статевого дозрівання. Причин багато, але суть одна: розрив колагенових волокон, або різке зниження синтезу колагену. Колагенові волокна утворюють каркас нашої шкіри і відповідають за її міцність і еластичність. На сьогоднішній день ідентифіковано більше 20 різних типів колагену, але головними в будові шкіри є тільки два: тип I і тип III. Вони утворюють каркас нашої шкіри. Колагенові волокна III типу можуть значно розтягуватися і точно так же стискатися. Волокна I типу розтягуються незначно і, потім рвуться. Переважання I типу колагену говорить про схильність шкіри до утворення розтяжок. Процентне співвідношення в шкірі цих двох типів колагену передається генетично.

У нормі в глибоких шарах шкіри постійно відбуваються процеси розпаду старого і синтез нового колагену. На освіту молодого колагену впливає безліч факторів: раціональне харчування (при нестачі білкової їжі синтез колагену зменшується), дія навколишнього середовища (клімат, УФ-випромінювання), шкідливі звички (алкоголь, куріння), нестача вітаміну С. Ці, та багато інших чинників, сприяють зменшенню синтез колагену, при тому, що розпад старого колагену залишається на колишньому рівні. Таким чином, старий колаген розпадається, а новий не синтезується в необхідній кількості, що призводить до зниження тонусу шкіри і утворення розтяжок.

Схильність до утворення розтяжок мають:

 • повні люди;
 • вагітні;
 • молоді люди в період статевого дозрівання;
 • люди з висококалорійною дієтою;
 • пацієнти, які отримують гормони;
 • люди з частим коливанням ваги;
 • люди з генетичною схильністю;
 • культуристи;
 • жінки в період менопаузи;

Методи лікування

Зовні, через неушкоджену шкіру ввести молекулярний колаген в місця розривів неможливо, тому що маса його молекули дуже велика в порівнянні з відстанню між клітинами. У зв’язку з цим застосовують ін’єкції тваринного колагену в проблемні місця. Процедура болюча, часто викликає алергічні реакції, дає тимчасовий ефект (3-6 місяців).

Оперативне видалення розтяжок з накладенням внутрішньошкірного шва після себе залишає рубці. Операція дорога через тонкої і копіткої роботи пластичного хірурга. Пластика шкіри живота (абдомінопластика) не є методом вибору, тому що не вирішує проблему розтяжок.

Мезотерапія також не приносить видимих ​​результатів. Як правило, після 3 – 4-й процедури пацієнти відмовляються від даного методу через його хворобливості і відсутності результатів.

Микродермабразия мікрокристалами оксиду алюмінію тривала (шліфується кожна розтяжка по всій довжині), помірно болюча, вимагає багаторазового повторення 4-8 разів з інтервалом 3-4 тижні.

Механічна глибока ротаційна дермабразия супроводжується кровотечею, несе ризик поганого і тривалого загоєння і порушення пігментації шкіри.

Пілінги з гліколевої кислотою (50-70%) після класичної підготовки протягом місяця за допомогою третіноіна і крему з гліколевої кислотою дають нульовий результат.

Лазерна обробка. Аблятивні (ablation англ. – видалення, танення) лазерні системи припускають випарювання епідермісу і, частково, дерми з метою поліпшення зовнішнього вигляду шкіри. Ефективність цих лазерів в лікуванні розтяжок невелика, а побічні ефекти набагато серйозніше, ніж очікуваний результат. Неаблятівние лазери успішно прибирають червоність в свіжих розтяжках, проте провисання шкіри зберігається.

Ми використовуємо 2 основні методики лікування і корекції розтяжок:

 1. Комбінована методика сандабразіі, ТСА-пілінгу і змінної оклюзії. Метод простий, швидкий (вся процедура триває 30 – 60 хв.) І практично безболісний. Немає обов’язкового певної кількості процедур: результат оцінюється після кожної процедури і після досягнення задовільного ефекту (зазвичай 1-2 процедури з інтервалом 2-3 місяці) лікування припиняється. Кінцеві результати вражають, ефект стійкий оскільки в глибині шкіри стимулюється синтез власного колагену. Цьому методу лікування піддаються будь-які розтяжки: найсвіжіші або дуже застарілі з атонією (відсутність тонусу) шкіри, при будь-якої локалізації будь то живіт, стегна, сідниці або груди. Причому, чим гірше початковий стан, тим краще кінцевий результат.
 2. Трансдермальная індукція синтезу колагену (мікроігловая терапія). За допомогою дермароллер в шкірі проробляється безліч перфорацій діаметром 0,08 мм. Глибина проникнення мікроголок в дерму до 2,5 мм в залежності від локалізації розтяжок. У місцях проколів клітини починають посилено ділитися і виробляти колаген, щоб залатати мікропрокол. Чим більше мікроперфорацію на 1 см2, тим більше острівців колагену буде синтезовано. На 1 см2 можна виконати до 150 перфораций. Таким чином, з одного боку створюється пружна підпора з молодою коллагеновой тканини, з іншого – призведе до зменшення товщини атрофічних рубців і розтяжок за рахунок їх скорочення і видавлювання дна до поверхні шкіри.

Поділитися посиланням


Адреса

вул. Володимира Антоновича, 65 (вул. Свердлова, 65)
6-й поверх, Лікарня швидкої допомоги
м. Дніпро, Україна, 49006

Телефони

(056) 770-10-02
(056) 770-14-44, (056) 770-12-98
(095) 230-07-07 (Vodafone)
(067) 632-09-48 (Київстар)