Гемангіоми

Гемангіома – це судинна пухлина, приблизно тридцять відсотків яких видно при народженні. Решта сімдесят відсотків стають видимими протягом однієї-чотирьох тижнів після народження. Пухлина являє собою м’який яскраво-червоний або темно-вишневий вузол або бляшку.

Синоніми: haemangiomacapillare, суничний невус, ювеніальная гемангіома.

Приблизно тридцять відсотків всіх гемангіом видно при народженні. Решта сімдесят відсотків стають видимими протягом однієї-чотирьох тижнів після народження. Гемангіоми зустрічаються в 5 разів частіше у жінок, ніж у чоловіків і виникають переважно у людей зі світлою шкірою. Діти з низькою вагою при народженні дітей (менше 1,5 кілограмів) мають шанс розвитку гемангіоми на двадцять шість відсотків вище.

Причини виникнення гемангіом точно не визначені, і ніхто з батьків не повинен відчувати провину за появу гемангіоми або судинного рідної плями. Важливо пам’ятати, що точний діагноз і раннє втручання є ключовим фактором. Гемангіоми, як і люди, бувають самих різних форм і розмірів. Деякі малі і ледь помітним, а інші великі і можуть нести небезпеку для життя і розвитку дитини, змінювати зовнішність.

Приблизно вісімдесят три відсотка гемангіом розташовуються в області голови та шиї. Решта сімнадцять відсотків з’являються на інших частинах тіла (і зовнішніх і внутрішніх органах). На ранніх стадіях деякі з них проявляють себе як блакитні або червонуваті плями або плоскі ділянки. Рідкісний випадок, коли гемангіома вже повністю сформована при народженні.

Гемангіоми, які є плоскими і виглядають як плями червоного кольору, називаються “поверхневими”, а ті, які розташовані глибоко під шкірою і набувають синюватого відтінку – називаються “глибокої” гемангіомою. Коли гемангіома проявляє себе як і глибока і поверхнева – вона називається “змішана” гемангіома. Постановка правильного діагнозу має вирішальне значення для успішного лікування.

Гемангіоми можуть рости до 18 місяців, а потім може розпочатися довгий повільний регрес, званий інволюція. Ця інволюція може тривати від 3 до 10 років. Хоча все гемангіоми в кінцевому підсумку припиняють своє зростання і практично зникають, результат не завжди косметично прийнятний. Показано раннє втручання, щоб знизити потребу в коригувальних операціях після інволюції гемангіоми. Або, принаймні, звести до мінімуму великі відновні операції в майбутньому, щоб уникнути соціально-психологічних травм, які виникають, коли дитина змушена жити з лицьовими деформаціями, поки гемангіома повністю не зникне.

У деяких випадках гемангіоми бувають небезпечними для життя або представляють проблеми під час їжі, дихання, впливають на зір, слух, мова і т.д. У цьому випадку вони вимагають негайного агресивного втручання. Гемангіоми, які розташовуються на внутрішніх органах можуть бути дуже небезпечні. Їх важко виявити і дитина часто потребує негайного втручання. Внутрішні гемангіоми (звані вісцеральними) можуть перебувати в печінці, кишечнику, дихальних шляхах і головному мозку. Якщо у дитини має місце гемангиоматоз (кілька гемангіом), може бути ймовірність внутрішніх пошкоджень. У випадках, коли з’являються більш 3 гемангіом, має бути проведено ультразвукове дослідження всіх органів, щоб виключити внутрішні пошкодження. Жовтяниця може бути ознакою гемангіоми печінки, кров в стільці може бути ознакою гемангіоми в кишечнику, кашель і утруднене дихання можуть бути ознаками гемангіоми в дихальних шляхах.

Поділитися посиланням


Адреса

вул. Володимира Антоновича, 65 (вул. Свердлова, 65)
6-й поверх, Лікарня швидкої допомоги
м. Дніпро, Україна, 49006

Телефони

(056) 770-10-02
(056) 770-14-44, (056) 770-12-98
(095) 230-07-07 (Vodafone)
(067) 632-09-48 (Київстар)