Базальноклітинна карцинома

Базальноклітинний рак – це найпоширеніша злоякісна пухлина шкіри. Базальноклітинний рак зазвичай розвивається з епідермісу, здатного до утворення волосяних фолікулів, тому його рідко знаходять на червоній облямівці губ і зовнішніх статевих органах.

Синоніми: cancerbasocellulare, базаліома, базальноклітинний епітеліома, карциноїд шкіри.

Для пухлини характерний місцевий інвазивний зростання з руйнуванням навколишніх тканин, але вона рідко метастазірует.Дело в тому, що пухлинні клітини, що розноситься з кров’ю по всьому тілу, виявляються нездатними до проліферації через відсутність чинників зростання, що виробляються стромою пухлини.

Базально-клітинна карцинома зазвичай розвивається на ділянках шкіри, які піддаються впливу сонячного світла. Пухлина спочатку виглядає як невеликий, блискучий, твердий, піднятий вузлик на шкірі, збільшується дуже повільно, іноді настільки повільно, що не сприймається як новоутворення. Однак темп зростання варіює в різних пухлинах цього типу: деякі виростають на 1,3 см в рік.

Базально-клітинні карциноми можуть покритися виразками з формуванням кірки в центрі. Іноді вони ростуть більше в ширину і зовні нагадують рубці. Кордон злоякісної пухлини в окремих випадках має перлинно-білий колір. Ця злоякісна пухлина може постійно кровоточити, формувати струп і гоїтися, що змушує людину думати, що у нього виразка, а не карцинома. Фактично ж чергується кровотеча і загоєння – це істотний симптом базально-клітинної карциноми.

Базально-клітинні карциноми зазвичай не поширюються (НЕ метастазують) у віддалені органи, а вторгаються і руйнують навколишні тканини. Але коли базально-клітинні карциноми ростуть біля ока, порожнини рота, кістки або поблизу головного мозку, наслідки їх поширюється зростання можуть бути небезпечними, хоча в основному у більшості людей вони просто повільно ростуть в шкіру. Проте, раннє видалення карциноми запобігає значне пошкодження підлягають структур.

Виняток становить низькодиференційований базальноклітинний рак, який розвивається, зокрема, після неписьменною променевої терапії.

Поділитися посиланням


Адреса

вул. Володимира Антоновича, 65 (вул. Свердлова, 65)
6-й поверх, Лікарня швидкої допомоги
м. Дніпро, Україна, 49006

Телефони

(056) 770-10-02
(056) 770-14-44, (056) 770-12-98
(095) 230-07-07 (Vodafone)
(067) 632-09-48 (Київстар)