Рубці в Дніпрі

Рубці з’являються на місці травми або ендогенного фактора, яким може бути розріз. Після пошкодження в перші години відбувається набряк шкіри, який переходить потім в опікове запалення, яке може тривати протягом перших двох або трьох діб.

Потім відбувається формування рубця, затвердіння шкіри і активної стабілізації колагену. Середній період формування на тілі рубця становить 6 місяців. За цей час можна виконати терапію поверхні шкіри, застосовуючи різні засоби.

Всі рубці прийнято ділити на декілька груп:

  1. Келоїдні рубці, які, підносячись над рівнем шкіри, можуть збільшуватися в розмірах і виходити за зону дефекту шкіри.
  2. Рубці, які в результаті активного зростання сполучної тканини знаходяться вище над рівнем шкіри, називаються гіпертрофічна.
  3. Рубці, розташовані в складках або стоншена, тобто знаходяться нижче рівня навколишнього тканини, прийнято називати атрофическими.
  4. Нормотрофіческіе рубці знаходяться на одному рівні з шкірним покривом, що не підносячись над ним.

Лікарі клініки «Артмедіка» мають великий досвід в лікуванні рубцевих змін, в тому числі від вугрової хвороби, травм, хірургічних втручань. Цілий ряд методів доступних для лікування цієї проблеми включає ін’єкції, лазерну терапію та ін.

Мікродермабразія – шліфування шкіри в області рубця рубця мікрокристалами окису алюмінію (Al2O3). За допомогою негативного тиску алюмінієвий пісок нагнітається на поверхню шкіри, і, вибиваючи її частинки в проблемній зоні, засмоктується в іншу ємність. При цьому завдяки вакууму дно рубця підтягується до верху.

Метод не вимагає анестезії, період відновлення 4-10 днів. Пацієнт не випадає із суспільного життя. Цей метод в деяких країнах називають «Процедурою вихідного дня». Для досягнення видимих ​​результатів необхідно 3-5 процедур з інтервалом 3 – 4 тижні.

Глибока ротаційна дермабразія. Вперше оперативна дермабразія з використанням ротаційних дисків була описана в 1905 році Kromayer. У 60-ті роки минулого століття в практику стали впроваджувати шліфувальні фрези зі швидкістю обертання 20 000 – 60 000 оборотів в хвилину. Ці апарати застосовуються для корекції гіпертрофічних, атрофічних і нормотрофіческій рубців, але не застосовується для корекції активних келоїдів. Точкою є сосочковий шар дерми. Фреза знімає не тільки рубцеву тканину, але і навколишнє рубець нормальну шкіру.

Трансдермальная індукція синтезу колагену, або мікроігловая терапія. При прокочуванні дермароллер в шкірі утворюються сотні мікроскопічних каналів. Внаслідок складних послідовних реакцій процесу загоєння (гемостаз – запалення – проліферацію – перемоделювання) особливі клітини шкіри, фібробласти «латають» мікроскопічні канали, зроблені голками дермароллер. В області каналів синтезуються острівці колагену, які тягнуться один до одного і, поступово, зближують краю рубців і розтяжок. Таким чином, з одного боку створюється пружна підпора з молодою коллагеновой тканини, з іншого – призведе до зменшення товщини атрофічних рубців / розтяжок за рахунок їх скорочення і виштовхування дна до поверхні шкіри.

Мазева терапія. Залежно від стадії формування рубця застосовують різні мазі, креми і гелі: антибактеріальні, які нормалізують кровообіг, що уповільнюють або стимулюючі синтез колагену, що розріджують ранову середу, що підвищують імунітет в області рани, і т.д. З цією метою застосовуються: Kelo-cote, Dermatix, Stratoderm, MedGel, Kelofibrase, Scarguard, Contractubex, Aldara, Ферменкол і ін. Безумовно, в кожному окремому випадку при підборі кремів, мазей або гелів необхідна консультація лікаря, тому що деякі препарати можуть не тільки не поліпшити, але й погіршити стан рубця. Як правило, мазевая терапія проводиться або паралельно, або після апаратних методів лікування.

Субцізія. Субцізія (subcision) в перекладі з латинської означає підсіченого. Цей метод був розроблений американським дерматологом Девідом С. Орентрайхом.

Суть його полягає в наступному. В процесі дозрівання рубця в ньому розвиваються сполучнотканинні волокна, які фіксують дно рубця, занурюючи його в шкіру. За допомогою голки відбувається підсіченого сполучнотканинних тяжів і дно атрофічного рубця, звільняючись, піднімається вгору. Дефект вирівнюється.

Мезотерапія. Мезотерапія в широкому розумінні – це введення космецевтических і фармакологічних препаратів в середні шари шкіри (мезодерму) з метою поліпшення зовнішнього вигляду рубця. При цьому в першу чергу використовуються, так звані, філери (наповнювачі). Вони можуть бути натуральні, синтетичні і напівсинтетичні. Крім філерів вводяться фібробласти – клітини синтезують колаген; різні мікроелементи, що стимулюють загоєння рани і формування рубця, різні ферменти і т.д.

Лазерна обробка. Для корекції атрофічних рубців застосовуються аблятівние і неаблятівние лазери. Вуглекислий лазер (аблятівний) випаровує верхні шари шкіри, або пропалює в шкірі мікроканали, на місці яких згодом утворюються вогнища фіброзу. За рахунок утворення множинних вогнищ фіброзу і відбувається вирівнювання рельєфу. При обробці вуглекислими лазерами трапляються ускладнення (довго нев’януча почервоніння, пігментація, трансформація атрофічного рубця в келоїдний).

Судинний (неаблятівний) лазер – просто склеює судини в рубці. При обробці судинним лазером ускладнень, як правило, не відзначається.

Пілінги. Пілінг (від англ. To peel) – об’єднує поняття «очищати», «знімати шкірку», «отшелушивать». Тому в широкому сенсі будь-який процес, пов’язаний з відлущуванням (ексфоліацією) епідермісу і верхніх шарів дерми за своєю суттю є пілінгом. За глибиною впливу все пілінги діляться на:

  1. Поверхневі – кілька шарів ороговілих клітин;
  2. Серединні – на всю товщу рогового шару;
  3. Глибокі – на всю товщу епідермісу, до кордону базального шару і папиллярной дерми, з проникнення в сітчасту дерму.

Косметичні процедури: масаж, лімфодренаж, зволоження. В результаті травми або запалення в дермі, а іноді і в підшкірно жирової клітковини розвивається набряк. Доведено, що чим більше набряк, тим грубіше буде рубець. Тому боротьба з набряком повинна починатися вже в перші години після травми, і проводитися протягом усього часу формування рубця. Друге завдання полягає в забезпеченні адекватного припливу поживних речовин до формування рубця і в відтоку від нього продуктів життєдіяльності клітин. Ці завдання вирішуються шляхом проведення курсів масажу і лімфодренажа.

Джерело

Поділитися посиланням


Адреса

вул. Володимира Антоновича, 65 (вул. Свердлова, 65)
6-й поверх, Лікарня швидкої допомоги
м. Дніпро, Україна, 49006

Телефони

(095) 230-07-07 (Vodafone)
(067) 632-09-48 (Київстар)