Діагностика новоутворень

Актинічний (сонячним) кератозом хворіють дорослі. На ділянках шкіри, які постійно піддаються сонячного опромінення, з’являються сухі, жорсткі, грубі на дотик лусочки, щільно прикріплені до шкіри. Як правило, у хворих є й інші прояви сонячної геродерміі.

Синоніми: keratosissolaris, старечий кератоз.

Якщо у вас тонка шкіра, руде, світлі або світло-русяве волосся, а також світлі очі – значить, у вашому організмі мало меланіну і ви більш схильні до розвитку актинічного кератозу. І навпаки – люди з темною шкірою, швидко засмагають при дії сонячних променів мають менший ризик розвитку цього захворювання.

Актинічний кератоз особливо часто зустрічається у людей, в силу своєї професії піддаються дії сонячної радіації. Це стосується фермерів, будівельників, моряків. Аналогічним чином, що проживають в тропічних широтах, також як і живуть в горах мають більший ризик захворіти актинічним кератозом. Більш високий ризик розвитку захворювання мають також особи, які проходять курс лікування імуносупресорами або гормональними препаратами.

Як вже було сказано, актинічний кератоз – передракові захворювання. За даними досліджень, кожен п’ятий випадок закінчується розвитком раку шкіри. Тому при появі описаних вище симптомів, зверніться до лікаря, навіть якщо вам здається, що ви відмінно себе почуваєте. Про можливу трансформації захворювання в рак свідчать швидке зростання вузликів, ущільнення шкіри, почервоніння або виразка. В цьому випадку вам доведеться пройти біопсію шкіри для остаточного діагнозу.

Актинічний кератоз вельми успішно лікується сьогодні хірургічним, медикаментозним і лазерними методами.

Поділитися посиланням


Адреса

вул. Володимира Антоновича, 65 (вул. Свердлова, 65)
6-й поверх, Лікарня швидкої допомоги
м. Дніпро, Україна, 49006

Телефони

(095) 230-07-07 (Vodafone)
(067) 632-09-48 (Київстар)